Aportacions a la Història de Cineclub Manresa

ccm

Amb motiu dels 60 anys de Cine Club Manresa, iniciem la publicació, en aquest apartat del nostre web, d’articles, entrevistes, recerques, etc… que s’han fet o s’estan fent sobre la història de la nostra entitat.

En la celebració dels 50 anys, les persones que formaven part de l’entitat  van fer un gran esforç de recerca que ara volem donar a conèixer.  Veureu que algunes de les entrevistes van ser fetes dins del curs 2005-2006.

També aquest curs, l’actual Junta ha decidit cedir l’arxiu de l’entitat a l’Arxiu Comarcal del Bages perquè estigui a disposició de tots els manresans i de qualsevol interessat en conèixer la història d’un dels Cineclubs més antic de Catalunya que ha programat ininterrompudament.

Us convidem a fer aportacions, sobretot si heu tingut relació amb l’entitat, a través del correu info@cineclubmanresa.cat .

Junta de Cine Club Manresa
Curs 2015-2016

Comments are closed.